קורס מובילים
דיגיטליים בארגונים חברתיים

קורס בן 8 שבועות לצוות מוביל ומנהלים.ות בארגונים חברתיים

היום, יותר מתמיד, ברור כי ארגונים חברתיים נדרשים להשקיע משאבים בבניית תשתית דיגיטלית משמעותית אשר תאפשר להם לתת מענה לאתגרים החברתיים של העתיד. 

לאחר נסיון ביישומם של עשרות פרוייקטים מוצלחים של תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית בארגונים חברתיים מגוונים בישראל ובעולם, בנינו קורס ייחודי המעניק תשתית ידע חשובה, כלים מעשיים לפיתוח התשתית הדיגיטלית בארגון והובלת תהליכי חדשנות שיסייעו לכל משתתפ.ת להכיר את הכלים הטובים ביותר, שיטות העבודה המתאימות וכל מה שנחוץ כדי לקחת את הארגון לשלב הבא. 

הקורס, בהובלת שלי טנא ברקאי, מנכל”ית פילטק, ובשיתוף פעולה עם מומחי תוכן מליבת העשייה הדיגיטלית, יעניק למשתתפים הבנה מעמיקה של נושא הטרנספורמציה הדיגיטלית תוך דגש על האספקטים הייחודיים והיישומיים החשובים לארגונים חברתיים.

 

עלות הקורס: 3,900 ש”ח

פירוט המפגשים

פתיחה והיכרות

מגמות בזירה החברתית

סקירת מגמות מרכזיות בזירה הפילנתרופית, הכלכלית והחברתית וכיצד הן משפיעות על פעילותם של ארגונים חברתיים כיום.

מבוא לטרנספורמציה דיגיטלית

מהי טרנספורמציה דיגיטלית? מדוע יש בה צורך ולמה ראוי להתייחס אליה כאל תהליך שינוי ארגוני משמעותי? נסקור מגמות מרכזיות בתחום, נבין את הממשק עם ארגונים חברתיים, ונבצע ניתוח של ההתפתחות הטכנולוגית של העולם החברתי ב-2023.

הערכת בשלות דיגיטלית 

מהי נקודת הפתיחה שלנו כארגון? היכן אנחנו ממוקמים במדדים של מנהיגות, חדשנות, טכנולוגיה, תרבות ארגונית ועוד. נלמד ונתרגל כלי ייחודי להערכת נקודת הפתיחה הדיגיטלית של הארגון.

חדשנות וחשיבה עיצובית ככלי עבודה לפיתוח מובילות דיגיטלית

חשיבה עיצובית היא מתודולוגיה ליצירת רעיונות חדשניים, תוך התבוננות על צרכי המשתמש והחוויה האישית. נלמד כיצד עמותות יכולות לאמץ את השיטה במטרה להגדיל את האימפקט שלהן דרך פתרון בעיות באופן יצירתי וחדשני, פיתוח שירותים, ותכנון מחודש של תהליכים פנימיים.

שיווק וניו מדיה

עולם הדיגיטל מעניק לנו אינסוף אפשרויות לקידום ושיווק, אך לעיתים השפע יכול ליצור בלבול ולהוביל לתחושת “תפסת מרובה לא תפסת”. 

מהם כלי השיווק הדיגיטליים החינמיים ואלה בתשלום העומדים לרשות ארגונים? איך בוחרים את הכלים הנכונים עבור הארגון שלי? איך בונים תשתיות שיווק דיגיטליות לארגון? איך בונים ומיישמים אסטרטגיית רשתות חברתיות? איך AI יכול לתרום לאסטרטגיה השיווקית?

סדנת סטוריטלינג

לכל ארגון הסיפור האישי שלו. 

סיפור משכנע, קוהרנטי ומעורר השראה גורם לאנשים לבנות מחוייבות גבוה יותר, והופך את הארגון לזכיר ומשמעותי יותר בשדה הפעולה.

בסדנא זו נכיר את הרכיבים המרכזיים של אמנות הסטוריטלינג וכיצד לשלב אותם כחלק מאסטרטגיית התקשורת של הארגון.

גיוס המונים וקמפיין שגרירים- פרקטיקות מובילות

גיוס המונים הפך להיות כלי מרכזי של ארגונים בתקשורת עם תורמים, קטנים וגדולים, וכן פלטפורמה להעברת מסרים לבעלי עניין שונים. נבין כיצד יש להתכונן לגיוס המונים ומהם המשאבים הארגוניים הנדרשים עבור הצלחת התהליך. נסקור את העקרונות המרכזיים לבניה, תפעול ושימור של קמפיין.

פאנל גיוס המונים

נארח אנשי מקצוע מתחומים שונים אשר יחלקו איתנו מסקנות מרכזיות וטיפים מהעבודה בשטח, והקשר בין ניהול הדאטה לקמפיין גיוס.

מערכות CRM- מערכות מובילות, ייתרונות, אפשרויות

מרבית הארגונים הבינו כי אם רצונם באפקטיביות תפעולית לצד שליטה ובקרה גבוהים על ביצועי העמותה, גיוס המשאבים, ניהול המתנדבים וכו- מערכת CRM הינה מערכת הכרחית עבורם. במפגש נבין מהם הפתרונות והיישומים מרכזיים שמציעה מערכת CRM, מדוע היא משמעותית כל כך לצמיחתו של הארגון.

איך בוחרים מערכת?

עקב המגוון הרחב של מערכות CRM בשוק- שלב בחירת מערכת יכול להיתפס כמחסום משמעותי לתחילת תהליך. בחלק זה של המפגש נכיר מבחר פלטפורמות CRM ונבין כיצד לבחור את המערכת העונה על הצרכים של העמותה. נציג קייס סטאדיז שמראים לנו כיצד ארגונים מסוימים הצליחו לשלב מערכות CRM בעבודה היומיומית שלהם, ונשמע סיפור הצלחה של ארגון שעבר מעבודה ידנית על גבי אקסל- לניהול מערכתי ע”ג מערכת CRM.

 

 מדידה, הערכה וקבלת החלטות

לעיתים, עמותות מקבלות החלטות ארגוניות על בסיס ניסיון אישי ואינטואיציות. 

מדידה והערכה הוא תהליך מתמשך חשוב ביותר – לא רק לצרכי דיווח מענקים. במפגש זה, נבין כיצד איסוף וניתוח דאטה, שמייצר תובנות על מגמות בהתנהגות התורמים, מעורבות מתנדבים ומוטבים, וכן האימפקט של תוכניות הארגון עשוי לשפר משמעותית את תהליכי קבלת החלטות וקידום המטרות של הארגון.

הערכה ומדידה- סדנא 

 

תשתית דיגיטלית לארגון:  הבסיס

כדי למקסם את פעילותם, בייחוד בעידן של עבודה מהבית וצוותים וירטואליים, ארגונים חברתיים זקוקים לתשתית דיגיטלית פשוטה ומאורגנת המאפשרת שיתוף ידע ארגוני, שקיפות, ושיתוף פעולה. במפגש זה נעבור על כל החלקים הבסיסיים והמשמעותיים ביותר, שקשה מאד לצמוח בלעדיהם-  כלי ניהול משימות ופרויקטים, יומנים משותפים, כלי קביעת תורים, ענני קבצים מסודרים ועוד, ונלמד כיצד לבחור וליישם את הכלים המתאימים לארגון ביותר עבורכם.

סדנה: עיצוב ופיתוח תשתית דיגיטלית לארגון שלך

נשתמש בידע שרכשנו במהלך הקורס, וכל משתתפ.ת ישקול את הצרכים היחודיים של הארגון שלו. בסדנה מודרכת, נתחיל לבנות לארגונים שלנו תוכניות תשתית דיגיטלית, ונדון כיצד נוכל להוביל לשינוי משמעותי בעבודה היומיומית של הצוותים שלנו.

השקעות אימפקט – העידן של החזר השקעה חברתי

השקעת אימפקט הפכת אחת מה-‘buzz words’ של העולם החברתי בשנים האחרונות. אבל מה זה בעצם אומר? מדוע התורמים הופכים מעוניינים יותר ויותר בהשקעות מסוג זה, ואיך יכול ארגון להפוך את העשיה הקבועה שלו, לכזו המעודדת השקעות אימפקט? במפגש זה, נלמד כיצד עמותות יכולות לממש השקעות אימפקט כדי ליצור זרמי הכנסה חדשים מעבר לתרומות, לצד סיפורי הצלחה של ארגונים שונים.

סיכום ומסקנות

במפגש האחרון שלנו, נעבור על מה שלמדנו במהלך שמונת השבועות האחרונים, ונקיים דיון פתוח על יישום כלים דיגיטליים בארגונים שלנו.

לקבלת מידע נוסף

Skip to content